KURS KITESURFINGU "ALE WIEJE NA FUERTAVENTURZE"

Znalezione obrazy dla zapytania sotavento lagoon

 

TREMIN: 16.10 - 23.10.2017

 Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na szkolenie kitesurfingu w połowie pażdziernika. Wybór padł na Fuertaventure, ponieważ panują tu idealne warunki klimatyczne. Oprócz kitesurfingu można zasmakować też Surfingu na falach, czy powylegiwać się na piaszczystych plażach. Na pewno nie będziemy sie nudzili!

 

Fuerteventura zawdzięcza swoją nazwę silnemu wiatrowi (hiszp. fuerte - silny, vento - wiatr), który windsurferom i kitesurferom zapewnia świetne warunki do oddawania się swojej pasji.

Fuerteventura swoją duża popularność zawdzięcza niewątpliwie pięknym, piaszczystym plażom, całorocznym warunkom do plażowania, dobrym warunkom do uprawiania sportów wodnych oraz urokowi i gościnności jej mieszkańców, pielęgnujących swoje tradycje i zachowujących pogodę ducha.

 

Pogoda

Ładna pogoda na Fuerteventurze sprzyja przez cały rok. Wyspy Kanaryjskie są powszechnie znane, jako „wyspy wiecznej wiosny”. Gorące masy powietrza znad pobliskiej Sahary są skutecznie opychane przez nieustające pasaty. Dzięki czemu średnia temperatura w okresie stycznia to 20 stopni do około 28 stopni w sierpniu. Temperatura w nocy, w okresie zimowym nie spada poninżej 16 stopni. Roczne opady deszczu na Fuerteventurze to około 147mm rocznie z bardzo małą częstotliwością. 

Temperatura wody waha się pomiędzy 19 stopni w okresie zimowym do 23 stopni w okresie letnim, w związku, z czym grube-długie pianki śmiało można zostawić w domu.

 Statystyki wiatrowe w październiku pokazują, ze około 80% dni pozwala na szkolenie kitesurfingowe

 

Szkolenia będą prowadzone na terenie płaskiej i płytkiej laguny, która jest idealnym miejscem do nauki oraz doskonalenia pływania.

Poziom laguny zależny jest od faz księżyca. Podczas naszego szkolenia laguna wylewa na długość 4 km i głębokość 1m.

 Podobny obraz

FILM POKAZUJĄCY LAGUNĘ:  https://www.youtube.com/watch?v=4HyCIB5eKQQ

 Zakwaterowanie / Loty

 

Zakwaterowanie oraz lot kursanci organizują sobie we własnym zakresie! Możemy służyć radą, lub połączyć Was z towarzyszami do wynajęcia apartamentu, ale to od Was zależy, czy chcecie mieszkać w hotelu czy apartamencie, lecieć na 7 czy więcej dni.

Wszystkie osoby, które chcą z Nami wyskoczyć na Fuertaventure, a nie mają towarzyszy zapraszamy do kontaktu. Jest takich osób więcej, a razem raźniej. Pomożemy Wam w Kontakcie i wspólnie zakwaterujemy.

 Możliwości:

 

Hotel: 

4-gwiazdkowy hotel Meliã Gorriones ( Hotel na samym spocie ) Zdecydownie najlepsza, ale dosyć droga opcja. Obecnie rezerwacja przez ich stronę https://www.melia.com/ jest objęta promocją. Można też korzystać z wycieczek Itaka lub Tui (sugerujemy wybór rejonu Costa Calma). Wyloty z Gdańska, Warszawy oraz innych większych miast.

Pozostałe hotele w okolicy. Popularna miejscowość wypoczynkowa Costa Calma, z wieloma wysokiej klasy hotelami oraz cantrami handlowymi oddalona jest o około 3 km na północ od René Egli Center ( baza kitesuringowa, z której infrastruktury będziemy korzystali), z kolei 8 km na południe znajduje się miejscowość Esquinzo oraz Jandia (12km). Do wszystkich tych miejscowości Rene Egli oferuje bezpłatny transport.

Znalezione obrazy dla zapytania melia gorriones fuerteventura

Apartament / Bungalow

Tańszy rodzaj zakwaterowania. Okoliczne miejscowości oferują sporą ilość apartamentów w przyzwoitych cenach. Opłaca się szczególnie w kilka osób. Zakupy można robić w pobliskich supermarketach, których nie brakuje. Dojazd do laguny zapewnia darmowy bus z bazy Rene Egli lub można wynająć samochód za 200-300 zł tygodniowo.

Znalezione obrazy dla zapytania bungalow fuerteventura

 

W przypadku nie korzystania z kompleksowej wycieczki do hotelu same loty czrterowe można wykupić na stronach ITAKI oraz TUI. Z Berlina dostępne są loty Ryanair. Koszt 900-1500 zł os. w dwie strony.

Znalezione obrazy dla zapytania ryanair

 

Cena SZKOLENIA KITESURFINGOWEGO :

10h szkolenia 1300 zł

 

CENA ZAWIERA:

- 10 godzin szkolenia w grupie 2-3-osobowej

- kompletny sprzę kitesurfingowy 

 

CENA NIE ZAWIERA:

-obowiązkowej opłaty korzystania z bazy kitesurfingowej i asekuracji na akwenie 50 EUR/ 6 dni. W cenie: asekuracja, możliwość korzystania z bazy – przebieralnie, prysznice, darowe Wifi, transport baza-laguna-baza

-dodatkowe wypożyczenie sprzętu dla osób, które nie wykupiły kursu 150 zł za 2h lub 4h za 200 zł

-dodatkowe wypożyczenie sprzętu dla osób, które wykupiły kurs 100 zł za 2h

-pianki, możliwość wypożyczenia w bazie Rene Egli

-ubezpieczenia

 

Zniżka 100 zł dla osób, które zapiszą się do  24.09.2017

 

ILOŚĆ OSÓB OGRANICZONA 

 

Zajęcia będzie prowadził Marek

 Zdjęcie użytkownika Ale Wieje Kitesurfing, Windsurfing School Szkolenia Koszalin / Mielno.

 

Kontakt

 • Rezerwacje i informacje:
  info@alewieje.pl
   +48 607 460 071
  +48 530 559 007

 • Dane do korespondencji :
  Exdream Marek Znyk ul. Lubiatowska 113a 75-668

  Numer konta: Alior Bank 53 2490 0005 0000 4000 1337 0343 

  Dojazd – znajdziesz nas w siedzibie Wakepark Koszalin, przy Zalewie "Wodna Dolina" w Koszalinie, ul. Sybiraków 75-708.

Napisz do nas